על המשמעות

ציון משתמשים

דרגו את הפודקאסט

ציון נמוך ------- ציון גבוה

ציון ממוצע | מס' מדרגים

על הפודקאסט – על המשמעות

פודקאסט אינטלקטואלי שמטרתו לחשוף למאזינים את יסודות טבע האדם באמצעות ניתוח ממספר דיסציפלינות: הגות מדינית, כלכלה, פילוסופיה ופסיכולוגיה.

הפודקאסט יעסוק בהוגים שעיצבו את פני הדמוקרטיה הליברלית המערבית ואת רעיונותיהם המהפכניים.

מטרת הפודקאסט היא ליצור דיון מעמיק בנוגע לסוגיות הבוערות ביותר בחיינו ממבט אינטלקטואלי ואנליטי. אנו רוצים לעודד שיח עמוק וביקורתיות עמוקה כלפי רעיונות.

האזנה לכל פרקי הפודקאסט

על המשמעות
פודקאסט אינטלקטואלי שמטרתו לחשוף למאזינים את יסודות טבע האדם באמצעות ניתוח ממספר דיסציפלינות: הגות מדינית, כלכלה, פילוסופיה ופסיכולוגיה. הפודקאסט יעסוק בהוגים שעיצבו את פני הדמוקרטיה הליברלית המערבית ואת רעיונותיהם המהפכניים. מטרת הפודקאסט היא ליצור דיון מעמיק בנוגע לסוגיות הבוערות ביותר בחיינו ממבט אינטלקטואלי ואנליטי. אנו רוצים לעודד שיח עמוק וביקורתיות עמוקה כלפי רעיונות.אנו משתמשים במושג ליברלית ומתכוונים ל“ליברליזם קלאסי" או “שמרנות ליברלית”. מושג אשר רואה בחירות הפרט הישג ייחודי לתרבות המערב, הישג שקשור באחריות אישית ומעורבות אזרחית; המכיר בכך שבחירות כשלעצמה אין די, והיא נתמכת בזהות ומוסדות חברתיים, העיקריים שבהם הלאומיות והדת.עריכת הסאונד באדיבות רועי סלמון, מהנדס סאונד
more...
פרק 14 - עקיבא ביגמן: האם נתניהו הפך את ישראל לאימפריה?!

בפרק זה תמיר דורטל אירח את עקיבא ביגמן. עקיבא ביגמן הוא עיתונאי בעיתון "ישראל היום", עורך אתר "מידה" לשעבר וכותב הספר הפרובוקטיבי "כיצד הפך נתניהו את ישראל לאימפריה

בשיחה דיברנו עם ביגמן על ספרו אשר מעורר סערה על פועלו של נתניהו בתחום מדיניות החוץ - היחסים עם ארה"ב בהקשר הפלסטינים והגרעין האיראני,היחסים עם מדינות מזרח אירופה, מתווה הגז והיחסים עם המדינות השכנות, הברית האנטי איראנית עם מדינות ערב והיחסים המחודשים עם מדינות אירופה, אסיה ואפריקה. הוכרה או הוקעה מדיניותו של נתניהו - זאת השאלה, אותה נבחן במהלך הפרק.

ביגמן מציג את נתניהו כפוליקטי ומדינאי אשר מוביל את תחום מדיניות החוץ לקצה גבול היכולת  תוך הכלת ההריסות אותם השאירו קודמיו; מדגיש את התהום הפעורה בין נתניהו לבין השאר בכל הנוגע בחסימת "המלצות" חיצוניות ומציג את חזונו האלטרנטיבי להשגת שלום - שגשוג כלכלי כאמצעי רב עוצמה.

נשאלת השאלה כיצד? - כיצד נתניהו מצליח להמיר את דעת הקהל ברחבי העולם? ביגמן מציין אירוע בו נתניהו הצליח להפוך את הקערה על פיה בכך ששיקף את רעיונותיו של הנישא אובמה דאז כסיכון בטחון מדינת ישראל. כך נוצר הד עמוק בדעת הקהל העולמית בכל הנוגע לסכסוך הפלסטיני. ובנוסף לכך, חושף את קלפיו של נתניהו במשחקים המורכבים והמשמעותיים אשר קובעים את עתידה של מדינת ישראל.

נתניהו משנה את התמונה העולמית על-ידי ביסוס חוזקת מדינת ישראלי בתחום המודיעין, הכלכלה, הטכנולוגיה ועוד. נתניהו קושר מערכות יחסים באמצעות אינטרסים משותפים עם מדינות העולם - תשתית האהבה, האמנם? ניתן להניח כי מתנגנת הרמוניה בין יכולותיו הרטוריות לבין בקיאותו בתורת המשחקים אצל נתניהו .

כיצד נתניהו ערער את ראש המעצמה המובילה בעולם?

האם מדיניות החוץ של מדינת ישראל איתנה כפי שנתניהו מצייר לאומה?

מה הסיבה שנתניהו מעדיף את הקהל האמריקאי על פני הקהל הישראלי?

הורדה ישירה:

https://www.buzzsprout.com/278171/1545841-14.mp3?blob_id=4281031&download=true

קישור Itunes:

https://podcasts.apple.com/il/podcast/%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%AA/id1459051711

קישור castbox:

https://castbox.fm/channel/%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%9E%D7%A2%D7%95%D7%AA-id2079515?country=us

קישור Spotify:

https://open.spotify.com/show/2DLdjEjpNp3rH9cDQuYLuh?si=I7ulOb4uRu6yQOHgfPeSTw

קישור RSS:

https://feeds.buzzsprout.com/278171.rss

סאונד קלאוד

https://soundcloud.com/alhamashmaut

פודבין

https://atarporat.podbean.com

קישור לפרק

פרטים נוספים

הגשה: תמיר דורטל ועתר פורת

הפקה: תמיר דורטל ועתר פורת

אתר אינטרנט: buzzsprout.com/278171

החסרנו משהו? מצאתם טעות? כתבו לנו.

שיתוף:

כתוב/כתבי תגובה