מוסיקינן

ציון משתמשים

דרגו את הפודקאסט

ציון נמוך ------- ציון גבוה

ציון ממוצע | מס' מדרגים

על הפודקאסט – מוסיקינן – שלומי קינן על אלבומי מופת

המוזיקאי שלומי קינן מנתח בדרכו הייחודית אלבומי מופת, מנקודת ראות ביקורתית של מוזיקאי, ולא המיתוס של המעריץ. התכנים מוגשים באופן קל ונהיר גם למי שאיננו מוזיקאי.

האזנה לכל פרקי הפודקאסט

מוסיקינן- שלומי קינן על אלבומי מופת
חמישים שנה לאלבום "אבי רואד" של הביטלס- חלק שלישי ואחרון- ה"מדלי הארוך"

"שלומי קינן מנתח בדרכו הייחודית אלבומי מופת, מנקודת ראות ביקורתית של מוזיקאי, ולא המיתוס של המעריץ. התכנים מוגשים באופן קל ונהיר גם למי שאיננו מוזיקאי."

אפיזודה שלישית: חמישים שנה לאלבום "אבי רואד" של הביטלס מנקודת ראות שלא הכרתם.

הפעם: ניתוח מורכב של "המדלי הארוך", משמעותו, ובכלל- בואו נראה אם אני צודק כשעוד מעט (אולי...) נדע יותר. ראוי מאד להאזנה טרם רכישת "מהדורת ה-50" היוצאת בקרוב, ואם לשפוט לפי העבודות הקודמות של ג'יילס מרטין, זה יהיה נפלא.

בינתיים, שלש האפיזודות של הפודקאסט מכסות את אבבי רואד ואת רוב תכני הספר. בספר עצמו יש ניתוח מלא של כל קטעי האלבום, ובהחלט מומלץ לעלעל גם בו.

על מעט אלבומים אפשר להגיד, ברצינות ובתוך קונצנזוס, שהם "מהטובים בכל הזמנים". מעט מאוד. "אבי רואד" הוא אחד הבודדים עליו יש האומרים שזה לא "אחד מ..." אלא בפירוש "האלבום הטוב ביותר בכל הזמנים."

לא מפתיע. הרי מדובר בביטלס, הלהקה שעבור רבים היא "הלהקה הטובה בכל הזמנים" ואם יש ויכוח - הריהו רק על זהות הבאה אחריה. הגיוני ש"האלבום הכי טוב" של "הלהקה הכי טובה בכל הזמנים" יהיה פשוט "האלבום הטוב בכל הזמנים".

אז רבותינו, 50 שנה לאלבום, וזו הזדמנות לפאר, לשבח, להלל ולקלס את יצירת המופת שהיאAbbey Road, אחד האלבומים הטובים, המוכרים, הסמינליים והמשפיעים בכל הזמנים, אם לא הטוב שבהם.

עברית - https://www.e-vrit.co.il/50_%D7%A9%D7%A0%D7%94_%D7%9C_Abbey_road-details.aspx

גטבוקס - https://www.getbooks.co.il/50-%D7%A9%D7%A0%D7%94-%D7%9C-abbey-road/

אינדיבוק - https://indiebook.co.il/shop/50-%D7%A9%D7%A0%D7%94-%D7%9CAbbey-Road

קישור לפרק

פרטים נוספים

הגשה: שלומי קינן

הפקה: שלומי קינן

אתר אינטרנט: podtail.com/podcast/–1377

החסרנו משהו? מצאתם טעות? כתבו לנו.

כתוב/כתבי תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות