עבר פלילי

ציון משתמשים

4.6
(128)

דרגו את הפודקאסט

ציון נמוך ------- ציון גבוה

ציון ממוצע 4.6 / 5. מס' מדרגים 128

דרגו ראשונים את הפודקאסט

מודעה

על הפודקאסט – עבר פלילי

הפודקאסט-פשע של ישראל; ענייני, מעמיק- על הפשעים שזעזעו את ישראל, ועל פשיעה בכלל.

מקרי פשע מפורסמים מהארץ ומהעולם, תיקים ופסקי דין שעיצבו את עולם המשפט. סיפורים אישיים, עדויות ואירועים מהחצר האחורית של החברה הישראלית.

אם אתם אוהבים דוקו-פשע – מקומכם איתנו.

אם אתם רוצים להבין קצת כיצד מערכת אכיפת החוק פועלת- מקומכם איתנו.

אם אתם מתעניינים בפסיכופתולוגיה (מחלות או הפרעות נפש), רוצים להכיר תופעות פשיעה ייחודיות ולשמוע על ההיסטוריה וההתהוות של מדע הקרימינולוגיה – מקומכם איתנו.

בקיצור, מקומכם איתנו.

האזנה לכל פרקי הפודקאסט

מודעה

פרטים נוספים

הגשה: דנה הילמן

הפקה: דנו’ש הפקות

אתר אינטרנט: avar-plyly.com

עמוד פייסבוק: facebook.com/AvarPlyly

החסרנו משהו? מצאתם טעות? כתבו לנו.

אולי יעניין אותך גם:

6 מחשבות על “עבר פלילי”

 1. אהלן. כאן יגאל צור. סופר בעיקר מתח.
  למה בכל זאת פונה. כי “המחוז הדרומי” הספר החדש שיצא בימים אלו מתבסס לא מעט על פרשות שהיו.
  להלן טעימה ואני בהחלט אשמח לשיחה.
  גב הספר:

  העיר נתיבות, היא עיר של קדושה, לימוד תורה וקבלה ואין בה מעשי פשע יוצאי דופן. לכן, כאשר נמצאת בליל חג השבועות גופתה של תמר בת ה – 14, שנרצחה בצורה אכזרית לא רחוק מקברו של הבאבא סאלי, האדמה רועדת. ימים ספורים לאחר מכן נרצחת צעירה יפהפייה בשם איזי לאחר שבקרה בחצרו של רב ידוע. האם בעיר הקודש נתיבות פועל רוצח סדרתי? מיהי הבאה בתור?
  מפקח נימר בקרמן, קצין המשטרה החוקר, בן לאב בדואי מוסלמי ואם יהודייה ממוצא רוסי, שלאור מוצאו נמצא בתווך בין כוחות המתנגשים כל העת, יוצא לפענח את אחת מתעלומות הרצח המזעזעות ביותר שאירעו בישראל. מהלך החקירה חושף עולם אפל ומערכת שלמה של שקרים ושחיתות שפשתה בחצר רבנית ידועה ומהוללת. עולם אפל מתחת לקדושה. מיהו הקדוש היהודי הנסתר שלקח על עצמו ניאוף ועריות? האם מאחורי דמותו של הרב בן משיח מסתתר סוד נורא? מדוע המשטרה מסתירה שסדרת הרציחות הללו חוזרת על עצמה במחזוריות מדי כמה שנים.
  “המחוז הדרומי” מתרחש במיקרוקוסמוס הייחודי של הדרום על כל האוכלוסיות שדרות בו בכפיפה אחת. רחוק מהמרכז העולם הוא אחר. עולמות שונים מתנגשים זה בזה בעוצמה שאיננו מורגלים בה. בחורי ישיבה למדנים, יוצאי צבא מהוללים שחזרו בתשובה, נשים שבאות לקבל ברכה לפרי בטן, בדואים תושבי הנגב, מסתננים מחפשי עבודה, עיתונאים בתחילת דרכם ובתווך צוות משטרה, שהוא שיקוף של החברה הישראלית, המגוונת, רבת הפנים ולא אחת מסוכסכת בינה לבין עצמה.

  יגאל צור מגולל סיפור מתח מחשמל ומהפנט, שבמרכזו דמות ייחודית של בלש חוקר, שזוהי הופעתו הראשונה בספרות המתח הישראלית והעולמית. אנדר-דוג אמיתי שנתקל בחומת המציאות המושחתת ומגלה שהאמת היא לא רק עצובה לנפשות הפועלות אלא לכולנו.
  יגאל צור משתמש בנרטיב, בסיפור, כזכוכית מגדלת למבט על קווי השבר בחברה שלנו, וזורק אור אל תוך הנקיקים העמוקים ואפלים שאליהם מושלכים הסיפורים שלא סופרו עד כה של חוסר צדק חברתי כמו גופות ללא דורש. הפשע הוא בדיוני אבל המוקד שלו הוא הבאה של הסודות אל אור העולם והניסיון לתקן עוולות.

  הגב
 2. שלום דנה .. אני מאזינה לפודקאסט שלך כמעט בכל בוקר בדרך לעבודה שלי ומאד מאד נהנית את מגישה אותו בצורה מקצועית נעימה לאוזן .. ומרתקת .. תמיד שואלת את המרואיינים שלך שאלות מעניינות ..
  בצורה כזאת שגם שאני מגיעה לעבודה אני ממשיכה להקשיב עד שכבר מעירים לי 🙂
  דנה רציתי לשאול האם אי פעם חשבת לדבר על המקרה של התאבדות של קצין המשטרה אפרים ברכה ??

  תודה
  כרמית כהן

  הגב
 3. לא ברור לי איך את כותבת על פרשה מסוימת בלי להתיעץ עם משפחת הקורבנות.

  הגב

כתיבת תגובה