השמרן: הגות פוליטית למאה ה-21

ציון משתמשים

4.8
(5)

דרגו את הפודקאסט

ציון נמוך ------- ציון גבוה

ציון ממוצע 4.8 | מס' מדרגים 5

על הפודקאסט – השמרן: הגות פוליטית למאה ה-21

במהלך הפודקאסט נעסוק ברעיונות ובהוגי הדעות הגדולים בהיסטוריה של המחשבה הפוליטית המערבית, וברלוונטיות שלהם למאה ה-21.

נדון במחלוקות העמוקות שבין ימין לשמאל במדינת ישראל, ובמדינות אחרות בעולם. וגם, ננסה להבין: “מהי חשיבה פוליטית שמרנית?”, וכיצד היא יכולה לספק תשובות לאתגרים החברתיים, הכלכליים והפוליטיים של דורנו.

“השמרן” הוא פודקאסט מבית פורום קהלת, מכון מחקר הפועל להבטחת עתידה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, לחיזוק הדמוקרטיה הייצוגית, הרחבת חירויות הפרט והעמקת עקרונות השוק.

האזנה לכל פרקי הפודקאסט

השמרן: הגות פוליטית למאה ה-21
השמרן: הגות פוליטית למאה ה-21
במהלך הפודקאסט נעסוק ברעיונות ובהוגי הדעות הגדולים בהיסטוריה של המחשבה הפוליטית המערבית, וברלוונטיות שלהם למאה ה-21. נדון במחלוקות העמוקות שבין ימין לשמאל במדינת ישראל, ובמדינות אחרות בעולם. וגם, ננסה להבין: "מהי חשיבה פוליטית שמרנית?", וכיצד היא יכולה לספק תשובות לאתגרים החברתיים, הכלכליים והפוליטיים של דורנו. "השמרן" הוא פודקאסט מבית פורום קהלת, מכון מחקר הפועל להבטחת עתידה של ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, לחיזוק הדמוקרטיה הייצוגית, הרחבת חירויות הפרט והעמקת עקרונות השוק.
פרק 15: אהרן גרבר על זכות העמידה בפני בית המשפט
by hashamran

עו"ד אהרן גרבר, סגן ראש המחלקה המשפטית של פורום קהלת, מציג בפרק זה את מסקנותיו בסוגיית גבולותיה של "זכות העמידה". בשפה פשוטה, השאלה היא: מי יכול לעמוד בפני בית המשפט ולטעון נגד החלטות של הממשלה או הכנסת? בשיחה זו מבקש ד"ר בנימין שוורץ לברר עם עו"ד גרבר את המשמעות הרחבה של "זכות העמידה" לעיצוב היחסים בין רשויות השלטון, כיצד שינה בית המשפט העליון את גבולות זכות העמידה, ואיזה צעדים יכולים חברי הכנסת לנקוט כדי להשיב את האיזון בין הרשויות על כנו.

 

עורך קול: מאור לנדר.

פרטים נוספים

הגשה: בנימין שוורץ

הפקה: פורום קהלת

אתר אינטרנט: https://kohelet.org.il/video/

החסרנו משהו? מצאתם טעות? כתבו לנו.

כתוב/כתבי תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות