המדריך לשביל ישראל

ציון משתמשים

דרגו את הפודקאסט

ציון נמוך ------- ציון גבוה

ציון ממוצע | מס' מדרגים

על הפודקאסט – המדריך לשביל ישראל

אנחנו יוצאים ביחד למסע בן מאות קילומטרים מקיבוץ דן ועד העיר אילת ב-44 המקטעים של שביל ישראל. בכל פרק נסקור את אחד ממקטעי השביל.

נעבור בנקודות הציון החשובות ונכיר את הצומח, החי, את האישים והישובים ואת ההיסטוריה המקומית. לאורך הדרך נעלה הרים, נגלוש לעמקים, נשכשך במעיינות, נרבוץ למנוחה בחורשות מוצלות ונתפעם מנופיה המרהיבים של הארץ שלנו.

מגיש: יואב גלזנר. קריינות: נוגה קליין. תסריט ותחקיר: סיון רדל. הפקה ועריכה: יואב גלזנר וגידי שפרוט.

האזנה לכל פרקי הפודקאסט

המדריך לשביל ישראל
אנחנו יוצאים ביחד למסע בן מאות קילומטרים מקיבוץ דן ועד העיר אילת ב-44 המקטעים של שביל ישראל. בכל פרק נסקור את אחד ממקטעי השביל. נעבור בנקודות הציון החשובות ונכיר את הצומח, החי, את האישים והישובים ואת ההיסטוריה המקומית. לאורך הדרך נעלה הרים, נגלוש לעמקים, נשכשך במעיינות, נרבוץ למנוחה בחורשות מוצלות ונתפעם מנופיה המרהיבים של הארץ שלנו. מגיש: יואב גלזנר. קריינות: נוגה קליין. תסריט ותחקיר: סיון רדל. הפקה ועריכה: יואב גלזנר וגידי שפרוט.
more...
פרק 40 - מנחל ברק לצומת ציחור

נעלה מהערבה דרך הקניון המפורסם של נחל ברק ונבקר בגבים שלאורכו בדרכנו אל רמת ברק. נטפס דרך הקניון והגבים של נחל ורדית, ונצעד בתוך נחל פארן, נחל האכזב הגדול בישראל. משם נמשיך אל נחל ציחור, שבו חיים מאות פרטים של צבי הנגב לצד טורפים, כמו שועלים וזאבים. נסיים בחניון הלילה הסמוך לצומת ציחור. שימו לב שזהו מסלול שעובר בשני נחלים קניוניים, שאין דרך לצאת מהם בשעת שיטפון, אז חובה לוודא לפני היציאה שאין סכנת שטפונות. קחו בחשבון שהגב הגדול בנחל ברק עמוק במיוחד ומחייב שחייה - אז היערכו מראש עם שקיות ניילון גדולות וחזקות, או חבל שבאמצעותו תוכלו להעביר את התיקים מעל לגבים. טיפ אחרון לפני שנצא לדרך - כדאי מאוד לתכנן את המקטע הזה לימי אמצע השבוע - זהו מסלול פופולרי במיוחד ובשבתות וחגים הוא עמוס מטיילים שיוצרים עומסי תנועה כבדים במעברי המים, וסביב המפלים היבשים והסולמות. אם אתם נאלצים לטייל פה בסוף השבוע אל תשכחו לארוז כמות כפולה של סבלנות.

קישור לפרק

פרטים נוספים

הגשה: יואב גלזנר

הפקה: כאן – כאן תאגיד השידור, יואב גלזנר וגידי שפרוט.

אתר אינטרנט: https://www.kan.org.il/podcast/program.aspx/?progId=2077

החסרנו משהו? מצאתם טעות? כתבו לנו.

כתוב/כתבי תגובה

שינוי גודל גופנים
ניגודיות